Niedawno możliwość przewijania reklam zablokowała słowacka telewizja Markíza. Teraz w jej ślady idzie konkurencyjny nadawca JOJ. Portal Wirtualnemedia.pl sprawdził jak to wygląda w polskim streamingu. Reklamy na większości kanałów tematycznych można przewinąć, ale w przypadku stacji dostępnych także w naziemnej telewizji cyfrowej niekoniecznie.
88,3 proc. psów ogląda telewizję, a 45 proc. reaguje na wyświetlanie na ekranie inne psy lub ich szczekanie – wynika z badań Auburn University z amerykańskiego stanu Alabama, opublikowanych w czasopiśmie „Scientific Reports”. 1 września francuski operator Free, należący do tego samego właściciela co Play, wprowadzi do oferty kanał Dog & Cat TV. Może przypaść do gustu zwierzętom. W USA już od 13 lat działa Dog TV.
Format „Jan Rokita komentuje” w Kanale Zero ogląda ostatnio ponad 200 tys. widzów, a w trakcie kampanii prezydenckiej miał nawet ponad 600 tys. wyświetleń. Były polityk Platformy Obywatelskiej od dwóch miesięcy współpracuje z projektem Krzysztofa Stanowskiego.
Trybunał do spraw Konkurencji Republiki Południowej Afryki zgodził się na transakcję, która doprowadzi do przejęcia dostawcy płatnej telewizji i właściciela serwisu streamingowego Showmax, przez Canal+. Francuska grupa zapłaci za każdą z akcji Multichoice, która nie jest jej własnością 125 randów.
Walijski dziennikarz Will Hayward uruchomił fundusz mający na celu wspieranie młodych reporterów śledczych. Ma pomóc im w pierwszym etapie kariery w zawodzie w tworzeniu wartościowych, pogłębionych treści.
Firmy Nagravision (Grupa Kudelski) i Broadpeak zaprezentowały nowe antypirackie rozwiązanie. Platforma technologiczna tych firm ma szybko wykrywać nielegalne transmisje sportowe w streamingu i je zakłócać. Ma to zmniejszać atrakcyjność pirackich usług, bez utrudniania odbioru legalnym użytkownikom.
W polskim społeczeństwie rośnie świadomość istnienia sztucznej inteligencji. Polacy są zdania, że najwięcej na rozwoju AI zyskają big techy (58 proc. wskazań), a najmniej organizacje pozarządowe (12 proc.) - wynika z badania Autopay. 38 proc. Polaków odrzuca możliwość skorzystania z usług finansowych wspieranych przez AI.
Spółka zarządzająca serwisem Trójmiasto.pl w 2024 roku zwiększyła przychody o prawie 7 proc., zarabiając na czysto niemal 800 tys. zł.
Telewizja Republika krótko po zakończeniu rekordowo dużej zbiórki wpłat od widzów zaczęła nową. Tym razem prosi o pieniądze na transmisję z zaprzysiężenia Karola Nawrockiego na prezydenta Polski.
W wieku 78 lat zmarł reżyser i scenarzysta Jerzy Sztwiertnia. W dorobku miał m.in. przedstawienia Teatru Telewizji oraz seriale „Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy”, „Spółka rodzinna” i „Komediantka”.
Netflix i należące do Amazona Prime Video zdecydowały na współpracę z tradycyjnymi nadawcami we Francji. Dlaczego akurat w tym kraju? – Współpraca z lokalnymi nadawcami pozwala wielkim gigantom zoptymalizować koszty regulacyjne oraz spełnić wszystkie obowiązki w bardziej opłacalny i wizerunkowo bezpieczny sposób – mówi Wirtualnemedia.pl Anita Góral, dyrektor sprzedaży i marketingu w AKPA Polska Press. A czy to możliwe w Polsce?
TVP Sport z jednej strony zyskało na wycofaniu się platformy Viaplay z naszego kraju, a z drugiej straciło w ostatnich dniach dwóch znanych dziennikarzy. Kto dołączył do publicznego nadawcy?
Gracze to dziś jedna z najważniejszych, najbardziej świadomych i zaangażowanych grup konsumenckich. Obalając stereotypy, raport „Gracze vs. niegracze” autorstwa IAB Polska pokazuje, że gaming to nie tylko domena młodych mężczyzn z wielkich miast, lecz szeroka, zróżnicowana społeczność – aktywna, technologiczna i otwarta na innowacje.
Kolejny eksperyment Google’a bardzo mocno ingeruje w to jak wyglądać będą wyniki wyszukiwania, czyli tak zwany SERP. Zaangażowane oczywiście w to jest AI, które zajmie się porządkowaniem oraz grupowaniem wyników i nadawaniem im kategorii.
Tomasz Wolny zabrał głos w sprawie transmitowanego przez Telewizję Polską koncertu “Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”, którego ostatecznie nie poprowadzi. Wolny zarzucił TVP i Muzeum Powstania Warszawskiego, że nie odpowiedziały na list Powstańców z apelem, by był gospodarzem wydarzenia.
Ofcom, czyli brytyjski odpowiednik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wezwał rząd do przyjęcia przepisów, które zmuszą YouTube do eksponowania treści informacyjnych przygotowanych przez nadawcę publicznego BBC i inne stacje działające w kraju. Regulator zauważa, że coraz więcej osób czerpie informacje głównie z platform typu YouTube czy TikTok.
Koncern Warner Bros. Discovery, do którego należy m.in. TVN, zdecydował o sprzedaży oddziału w Nowej Zelandii, odpowiedzialnego za miejscowe kanały niekodowane, za symbolicznego 1 dolara nowozelandzkiego, czyli nieco ponad 2 złote. Nowym właścicielem stacji linearnych WBD w tym kraju będzie Sky New Zealand.
W piątkowym wydaniu programu „Kwiatki polskie” w roli prowadzącego zadebiutuje Dariusz Ćwiklak. Pierwsze wydanie programu TVP Info poprowadzi wspólnie z Katarzyną Kasią.
Sejm przegłosował postawienie przed Trybunałem Stanu przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. – Złamano konstytucję tym głosowaniem i kiedyś to zostanie rozliczone. Nie uznaję tego głosowania. KRRiT działa tak jak działała do tej pory. Mamy do czynienia z bezprawiem. Nie będę podawał się do dymisji, nie będę się zawieszał. Nie będę zmieniał swojej pozycji w KRRiT – powiedział Maciej Świrski po głosowaniu. Murem za szefem Rady stanęli jej członkowie, wybrany przez Sejm poprzedniej kadencji i prezydenta.
O sprawie dziennikarza Mateusza W. jest głośno od kwietnia. Został wówczas zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne, a następnie dostał 5 zarzutów. Nowe informacje w sprawie przekazała Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.